Zespół badawczy

Krzemień gościeradowski, fot. Tadeusz Wiśniewski

Anna Zakościelna, dr hab., archeolog, kierownik projektu. Pracownik Instytutu Archeologii UMCS. Specjalista w zakresie badań nad młodszą epoką kamienia Europy Środkowowschodniej i krzemieniarstwem pradziejowym. Autorka około 200 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, w tym dwóch monografii. Uczestniczka wielu interdyscyplinarnych projektów badawczych w kraju i zagranicą. Stale współpracuje IAiE PAN w Warszawie, PMA w Warszawie, Państwowym Muzeum Ermitażu w Sankt Petersburgu oraz Instytutem Historii Kultury Materialnej RAN w Sankt Petersburgu. Prowadzi badania stanowisk z młodszej epoki kamienia na terenie Wyżyn Sandomierskiej, Lubelskiej i Wołyńskiej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie redagowania prac zbiorowych i periodyków.

Elżbieta Kłosińska, dr hab., archeolog. Pracownik Instytutu Archeologii UMCS, specjalista w zakresie epoki brązu i wczesnej epoki żelaza Europy Środkowowschodniej. Autorka około 150 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, w tym książek. Uczestniczka wielu interdyscyplinarnych projektów badawczych. Stale współpracuje z ośrodkiem IAiE PAN we Wrocławiu, Instytutem Archeologii UR w Rzeszowie i Muzeum Ziemi Radomskiej w Radomiu. Kierowała ratowniczymi badaniami przedinwestycyjnymi na autostradzie A4, prowadzi badania i opracowania stanowisk epoki brązu i wczesnej epoki żelaza na terenie Polski Środkowowschodniej.

Jerzy Libera, dr hab. prof. UMCS, archeolog. Pracownik Instytutu Archeologii UMCS. Specjalista w zakresie badań nad epoką kamienia i brązu Europy Środkowowschodniej oraz krzemieniarstwa pradziejowego. Autor ponad 200 publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym, w tym książek. Uczestnik wielu interdyscyplinarnych projektów badawczych. Stale współpracuje z ośrodkami IAiE PAN w Krakowie i Warszawie, PMA w Warszawie, Instytutem Archeologii UW i Wydziałem Nauk o Ziemi UMCS. Prowadzi badania stanowisk z epoki kamienia i brązu w Polsce Środkowowschodniej. Posiada wieloletnie doświadczenie w zakresie redagowania prac zbiorowych i periodyków.

Anna Rauba-Bukowska, dr, archeolog – ceramolog. Pracownik Instytutu Archeologii i Etnologii PAN. Specjalista w zakresie badań mineralogiczno-petrograficznych ceramiki pradziejowej. Autorka kilkudziesięciu publikacji naukowych o zasięgu krajowym i międzynarodowym. Uczestniczka wielu interdyscyplinarnych projektów badawczych.

Piotr Mączyński, mgr, archeolog – traseolog. Doktorant w Instytucie Archeologii UR w Rzeszowie. Autor kilkunastu artykułów naukowych dotyczących problematyki śladów pracy na narzędziach krzemiennych publikowanych w kraju i zagranicą. Wiedzę i umiejętności traseologa zdobywał w trakcie staży w IHKM RAN w Sankt Petersburgu oraz pracowniach traseologicznych Instytutów Archeologii UMK w Toruniu, UAM w Poznaniu i UWr we Wrocławiu.

Grzegorz Gajek, dr, geograf. Pracownik Zakładu Geologii i Ochrony Litosfery UMCS w Lublinie. Prowadzi badania naukowe w zakresie geologii, geomorfologii, glacjologii i ochrony środowiska. Autor ponad 30 publikacji naukowych, współrealizator wielu krajowych i międzynarodowych projektów badawczych i wdrożeniowych finansowanych przez UMCS, KBN, MNiSW, NCN, Ministerstwo Środowiska oraz z funduszy UE.

Jadwiga Jóźwiak, mgr, archeolog specjalizujący się w dokumentacji rysunkowej zabytków ceramicznych. Zatrudniona w Pracowni Badań i Nadzorów Archeologicznych w Lublinie.

Maria Juran, mgr, geograf. Pracownik Ośrodka Badań nad Geografią Historyczną Kościoła w Polsce KUL w Lublinie, posiadająca wieloletnie doświadczenie w obróbce komputerowej ilustracji do wydawnictw archeologicznych.

Michał Krzemiński, mgr, archeolog specjalizujący się w dokumentacji rysunkowej zabytków krzemiennych. Pracownik Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej w Przemyślu.

Piotr Maciuk, fotograf. Emerytowany pracownik Muzeum Lubelskiego w Lublinie posiadający wieloletnie doświadczenie w dokumentowaniu fotograficznym zabytków archeologicznych.